додому Головні Напередодні дня Гідності та Свободи у Чернихівській школі Збаразького району вшанували героїв

Напередодні дня Гідності та Свободи у Чернихівській школі Збаразького району вшанували героїв

1039

Напередодні дня Гідності та Свободи, що відзначають в Україні  21 листопада, у Чернихівській школі Збаразького району вшанували патріотизм і мужність громадян, які віддали своє життя в боротьбі за Незалежність України. Цифри свідчать, таких чимало. 107 героїв Небесної Сотні в Україні, 5 у Тернопільській області, два – у Збаразькому районі.

Показати історію боротьби за українську свободу вирішили школярі Чернихівської школи Збаразького району. На урок гідності запросили представників Збаразького волонтерського штабу, який очолює народний герой України Володимир Голоднюк, батько героя Небесної Сотні Устима Голоднюка.

– Це черговий захід, який проводить наш волонтерський штаб. Попри роботу на фронті ми вважаємо, що тут теж необхідна ця робота. Необхідно проводити уроки гідності, мужності, патріотизму, – розказує батько Героя Небесної Сотні Володимир Голоднюк.

Привезти подяку дітям з фронту за створені ними листівки, розказати про ситуацію на війні – не менш важлива місія волонтерів.

– Ви знаєте, що ми привозимо туди тепловізори, багато приладів всяких, але от щемить в серці, коли ти бачиш, коли боєць відкриває лист від дитинки, малюнок, і в нього стоять сльози на очах. Він розуміє, чому він в цих окопах, чому він під кулями, – пояснює Володимир Голоднюк.

Погляди хлопців та дівчат водночас прикуті не лише до життєвих історій, але й до екрану. Їм показали польський фільм про героя Небесної Сотні Устима Голоднюка. Таку стрічку польські режисери створили на сороковий день після загибелі хлопця.

– Суть навіть не в тому, щоб показати ті бойові будні. А суть в тому, щоб діти бачили, що насправді в Україні дуже багато на даний момент визначних постатей. І цікавитися цими постатями, тими героїчними подвигами, які вони щодня несуть в тій службі, в тому болоті, настільки в таких жахливих умовах. Щоб діти то не тільки побачили, пережили, відчули. Щоб вони знали, що живуть в історичний момент, – каже поетеса, волонтер Іванка Гриців.

Для кожного такий захід важливий, кажуть педагоги. Так виховується патріотизм, повага та любов до Батьківшини.