додому благоустрій На Микулинецькому кладовищі місць для поховань вистачить лише на І квартал 2013...

На Микулинецькому кладовищі місць для поховань вистачить лише на І квартал 2013 року

624

 

На Микулинецькому кладовищі місць для поховань вистачить лише на І квартал 2013 року. Далі планують облаштувати новий цвинтар на ділянці землі поблизу траси Умань-Львів – приблизно 7 кілометрів за містом. Уже зроблений ескізний проект нового цвинтаря, зараз готують робочий. І як тільки зійде сніг, кладовище будуть облаштовувати. Ховати людей уже на новому цвинтарі планують до початку літа цього року.

Минулого року, аби продовжити поховання на Микулинецькому кладовищі, міська рада виділила півтора гектара землі поблизу цього цвинтаря. Сьогодні людей ховають в основному тут, розповідає директор підприємства "Ритуальна служба" Сергій Тлумацький. Більшу частину площі, відостків шістдесят, уже захоронили. Решти території вистачить орієнтовно до кінця квітня.

Сергій Тлумацький, начальник СКП "Ритуальна служба": "Половину території, чи навіть більшу половину території захоронено, ще до квітня місяця можна бути по Микулинецькому кладовищі спокійним".

Аби приєднати торік виділену територію до Микулинецького кладовища, знесли огорожу. Таким чином землю ще зекономили. Поки що проблем з похованнями бути не повинно, переконує Сергій Тлумацький, адже чимало місць для допоховань ще є на території самого кладовища.

Сергій Тлумацький, начальник СКП "Ритуальна служба": "Допоховання йде, але не можна спрогнозувати так, якщо взяти за рік, то вдень десь орієнтовно п'ять чолоівік помирає, але це не на новому, а загалом на Підгородньому, на Кутківцях і на Микулинецькому, тобто переживати, що не буде місць для поховання немає сенсу, все буде добре і з землею немає проблем".

Для нового кладовища виділили сорок гектарів землі приблизно сім кілометрів за Тернополем поблизу траси Умань-Львів. Облаштувати її на цвинтар нещодавно дали остаточний дозвіл у Міністерстві освіти та науки України, адже земля належала Тернопільському Національному економічному Університету. Для того, щоб обгородити територію, розбити на сектори, необхідно приблизно два мільйони гривень. Їх влада міста уже виділила з бюджету міста. До робіт приступатимуть як тільки зійде сніг.

Сергій Тлумацький, начальник СКП "Ритуальна служба": "Перше – це вирівнювання території, планування теритторії, огорожа звичайно, вода, хоча б на першому етапі, прокладення світла, трансформатор. Тобто мінімальні затрати, які потрібні для початку кладовища".

Об'єм робіт немалий, проте робитимуть швидко, каже Сергій Тлумацький, планують до початку літа проводити поховання уже на новому кладовищі.