додому Головні Майже кожен другий мешканець Тернопільської області отримував телефонні дзвінки від шахраїв

Майже кожен другий мешканець Тернопільської області отримував телефонні дзвінки від шахраїв

776

Майже кожен другий мешканець області отримував незрозумілі телефонні дзвінки від псевдобанківських працівників, які просили назвати номер картки і пін-коду, чи підозрілих людей, які повідомляли, що з їхніми родичами щось трапилося і потрібно терміново перевести гроші на рахунок. Ці історії всім знайомі та, тим не менше, шахрайство на території нашої області набуло масового характеру. Тернополяни досі щиро вірять злочинцям і попадають під їхній вплив.

За минулий рік у нашій області вчинено більше півсотні різних шахрайств. Одними із найрозповсюдженіших є махінації з використанням банківських карток. Таких в нашій області зафіксовано понад сотню. З них у Тернопільському міському відділенні поліції – 11, у Гусятинському відділенні – одне і в Збаразькому відділенні поліції також одне шахрайство через “Ощадбанк”.

– Громадянину приходить смс, що ваша картка заблокована. І є номер телефону, по якому звернутися, щоб сторонні особи не зняли гроші. Громадянин дзвонить на номер і йому кажуть – ви зателефонували в “Ощадбанк”. Невідомі особи намагалися зняти гроші, тому ви скажіть повністю свої пін-коди, номер карточки, – розказує заступник начальника управління кримінального розшуку ГУНП в Тернопільській області Михайло Шмиглик.

Працівники поліції та банків застерігають мешканців області не вірити таким дзвінкам. Справжній банківський працівник ніколи не попросить назвати ваш пін-код та номер картки, а запросить у відділення банку.


Варто самим дбати про свою безпеку, наголошують правоохоронці. При підході до банкомату – огляньте прилад, щоб там не було підозрілих речей, схожих на камеру, бо зловмисники можуть у такий спосіб записувати ваш пін-код картки, огляньте чи наступний охочий скористатися банкоматом, не надто близько стоїть за вами.

Як що ж з ви все ж стали жертвою банківського шахрайства, то треба терміново заблокувати картку. Краще це зробити протягом найближчих півтори години. Зловмисник, який отримав ваш пін-код до банківської картки, може перевести гроші на свою персональну і тоді легко скористається ними. Останній такий випадок трапився у Тернополі, а гроші були зняті аж у Донецькій області.

Окрім банківських шахрайств є й інші – так зване “заламування грошей”, коли зловмисник перераховує заламані куп’юри при оплаті покупки у магазині, а насправді передає продавщиці не усю суму. Інший вид шахрайства – зняття поробів.

– Переважно жінок обирають. Десь людина йде пригнічена. Ці шахраї є психологи, щоб було все здорово – треба провести ритуал. Особа веде шахрайку до помешкання, загортає всі кошти, а поки йде відмолювання, шахрайка просить води чи у туалет і пропадає з цими коштами, – каже Михайло Шмиглик.

Окрім цього до вас можуть звернутися шахраї і назватися соціальними працівниками, ніби вони принесли соцдопомогу, тільки треба дати решту. Коли ви йдете, щоб розміняти гроші, шахрай бачить місце, де ви їх зберігаєте, потім просить води. А тим часом, викрадає гроші, які ви зберігали.

Ще одним розповсюдженим видом шахрайств є телефонні дзвінки від незнайомців, які кажуть, що з вашими рідними щось трапилося і терміново треба перечислити гроші на рахунок. Зазвичай такі дзвінки лунають серед ночі, щоб людина не могла швидко зорієнтуватися.

Практика показує, що більшість цих телефонних шахраїв – це особи, які знаходяться у місцях позбавлення волі. Є ще махінації на інтернет-магазинах. Працівники поліції радять не користуватися сайтами, на яких вимагають передоплату товару. Працівники поліції наголошують не бути байдужими до своєї безпеки і не довіряти незнайомим особам. Як показує практика – не завжди вдається повернути втрачені гроші постраждалому, навіть якщо злочин був розкритий.