додому надзвичайне Майже 2 тис. мертвих окунів та плітки виявили у річці Нічлава на...

Майже 2 тис. мертвих окунів та плітки виявили у річці Нічлава на Гусятинщині

603

Майже дві тисячі мертвих окунів та плітки виявили інспектори Тернопільрибохорони у річці Нічлава на Гусятинщині. Риба, кажуть фахівці, могла загинути через обмаль кисню у воді чи її забруднення стоками промислових підприємств. Фактичні причини та збитки поки встановлюють. Зараз, кажуть рибінспектори, масове вимирання риби зупинилось.

Ознаки загибелі риби у річці Нічлава інспектори Тернопільрибохорони виявили 15 лютого під час рибоохоронного рейду на території села Котівка Гусятинського району.

Денис Коваль, завідувач сектору використання і відтворення водних живих ресурсів Тернопільрибохорони: "Було складено акт обстеження ставка та річки Нічлава на території Котівської сільської ради поблизу села Теклівка Гусятинського району Тернопільської області, де було встановлено, що ставок вкритий льодом, біля водоскидної гідроспоруди лід відсутній і на цій ділянці масово скупчена риба – плітка та окунь, які перебували у поверхневих шарах води, захоплюючи ротом повітря".

Мертва риба траплялась вздовж шести сотень метрів Нічлави вверх за течією до гідроспоруди. Загинуло майже дві тисячі рибин. Більшість – плітка, менше сотні – окунь. Рибінспектори негайно повідомили про це Державну екологічну інспекцію в Тернопільській області. Вона має визначити причини загибелі риби за пробами води. Аналіз самої риби проводять органи ветеринарної служби. І хоча висновки робити рано, фахівці припускають, що могло стати причиною загибелі риби.

Денис Коваль, завідувач сектору використання і відтворення водних живих ресурсів Тернопільрибохорони: "Це можуть бути стічні води промислових підприємств або каналізаційних систем, які мають в своєму складі важкі метали, підвищений рівень нітритів, нітратів, а також підвищений рівень органічних речовин, які попадаючи в природну водойму, починають окислюватися і забирають з водойми левову частку розчиненого у воді кисню для свого окислення.

Андрій Об'єщик, начальник відділу охорони водних біоресурсів Тернопільрибохорони: "Місцеві мешканці так і говорять, що дане забруднення річки стоками по течії вверх від заводів, які знаходяться. Більш детальніше може сказати екологія, яка відібрала проби води".

Поки екологи шукають причини, масове вимирання риби припинилось, кажуть рибінспектори.

Андрій Об'єщик, начальник відділу охорони водних біоресурсів Тернопільрибохорони: "15 числа виявили, 16 числа приїжджала оперативна група на дослідження даної ділянки річки і підрахунку збитків. Помічалась картина, риби здохлої менше ставало. 19 числа виїхала повторно оперативна група і набагато менше виявляється фактів загибелі риби. Запах неприємний з даної водойми щезає".

Мешканців області рибінспектори просять не залишатися осторонь подібного. Про випадки загибелі риби на водоймах Тернопільщини слід повідомляти за номером телефона гарячої лінії у Тернополі: 27-70-34.