додому Новини Княжа гора стала початком існування древнього літописного Збаража

Княжа гора стала початком існування древнього літописного Збаража

1424

vlcsnap-2015-05-07-19h25m45s184З місцем початку існування древнього літописного Збаража пов’язано чимало легенд та переказів. Оборонні споруди тут з’єднують, досі не досліджені підземні ходи, кажуть старожили. Про місце з якого починався Збараж – Княжу гору дивіться далі у сюжеті.

Історія Збаража розпочинається на Княжій горі, де впродовж двох століть існував середньовічний замок. Саме на цьому місці в 13-16 столітті була Старозбаразька фортеця – свідок слави, героїзму і печалі українського народу.

– На цій території в 1393 році, за версією польських дослідників Дмитро Корибут збудував кам’яну фортецю, яка проіснувала до 1589 року і була значно пошкоджена татарами під час одного з набігів і більше не відродилася. Саме ця фортеця була родовим гніздом древнього роду князів Збаразьких, які є будівничими і фундаторами не тільки Збаража, а й панорами, яка відкривається навколо Збаража, – розповідає старший науковий співробітник Національного заповідника “Замки Тернопілля”  Руслан Підставка.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Невеличким скитом, монастирем та оборонною спорудою служила людям Церква Преображення Господнього на Збаражчині

Саме ця гора була початком існування древнього літописного Збаража.

– Панорама Медоборів надзвичайно мальовнича, і спорудження, і будівництво тут міста в древні часи мало логічну основу, бо краєвиди дуже мальовничі, а по-друге, природні укріплення вершин гір дозволяли зробити тільки окремі вали і рови, і побудувати або фортецю, або городище, – каже Руслан Підставка.

За однією з легенд Бабина, Чернеча і Княжа гори пов’язані не тільки духовним ланцюгом, каже Руслан Підставка.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Лицарськими боями та фестами на Тернопільщині відкрили туристичний сезон

– За іншою легендою Княжа гора, цей замок з’єднувався з Монастирком, з церквою Спаса, шкіряним підвісним мостом. Існує така думка, що ці дві оборонні споруди, які складали один комплекс, були пов’язані підземним переходом для того, щоб коли татари нападали на одну із споруд, можна було б врятуватися і перейти на територію іншої гори.

Унікальна історія, різноманітні пам’ятки та неймовірні легенди є доказом того, що подорожувати Тернопільщиною цікаво.