додому здоров'я Із хвої новорічної ялинки можна варити лікувальний чай

Із хвої новорічної ялинки можна варити лікувальний чай

5770

 

Ще зберігаєте вдома новорічну ялинку? Не поспішайте її викидати. З гілочок рослини медики радять готувати профілактичні і лікувальні настої та чаї. Коли та як можна використовувати хвою, знає наш кореспондент Ольга Савуляк.

Новорічних ялинок українці позбуваються, як тільки закінчаться свята. Дехто зберігає їх до Стрітення – 15 лютого. Лікарі кажуть, викидати рослину не варто. Адже крім естетичного вигляду ялинка як і всі хвойні, має лікувальні властивості. Про це пам'ятають ще наші бабусі, розповідає лікар. До природи вони були ближчі, ніж ми, а тому здоровіші. Гілля ялини стелили на підлогу і ходили по ньому. Під ногами хвоя мнеться, згинається і виділяє свіжий запах, який до того ж має антибактеріальну дію, а тому захищає мешканців оселі від застуди.

– Гілочки можна використовувати при застудних захворюваннях, готувати чаї, настої, при захворюваннях, – ангіні, тонзилітах, фарингітах. Для закапування носа, настоїв, інгаляцій. Використовували сосну і хвою також для ванн при застудних захворюваннях, для зміцнення центральної нервової системи, вегето-судинної дистонії, – розповідає лікар-фітотерапевт Марія Тройчак.

Настій для купання роблять у пропорції один до одного. Потім розводять у ванні. Ялина, каже Марія Тройчак, потребує точного дозування. Бо що забагато, то не здорово. Особливо, коли це стосується напоїв. Кілька голочок хвої можна додавати до чаю. Це і профілактика чудова, і лікування ефективне, переконує лікар.

– Одна чайна ложечка і 5 чайних ложок води заварити, зробити собі такий для закапування носа при ринітах, тонзилітах, хронічних ринітах. А для полоскання можна сильнішу дозу при ангінах, тонзилітах, можна робити інгаляції з такої сильнішої дози. При захворюванні вона має дуже великий спектр лікувальний. Лікує ревматизми, артрози, артрити, остеохондрози, – каже Марія Тройчак.

Та найкраща профілактика – прогулянки у лісі. Хвороба сковує і відсуває на друге місце усі справи та плани. То чи не краще знаходити час, аби не допустити цього, аргументують медики.