додому Новини Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла про головні євроінтеграційні здобутки

Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла про головні євроінтеграційні здобутки

914

Україні є чим пишатися! Йдеться про основні її цьогорічні євроінтеграційні здобутки, а також вже очевидні результати зусиль, які ми робили впродовж останніх років. Між Україною та Євросоюзом нарешті запрацював безвізовий режим, а Угода про асоціацію з 1 вересня цього року вступила в дію повноцінно. Європа прийняла остаточне рішення про надання додаткових торговельних автономних преференцій Україні, а товарообіг з Європейським Союзом серйозно зріс. Також нещодавно Україна підписала і ратифікувала Угоду Пан-Євромед, яка дає можливість виходу на додаткові ринки поза ЄС. Тим часом Уряд напрацював та схвалив масштабний план реалізації Угод про асоціацію. Він розписує наші завдання на весь період її функціонування. Про основні євроінтеграційні здобутки України знімальна група TV-4 мала нагоду запитати у Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі із регіональними журналістами.

-Є кілька напрямків, в яких ми суттєво відстаємо у виконанні свої зобов’язань. І це насампред законодавство в галузі транспорту, це законодавство і зміни процедур в митній сфері, і попри те, що нам реально дійсно вдалося і зусиллями безпосередньо Міністерства і Міністра просунутися по прийняттю кількох принципово важливих законопроектів з точки зору екології, але разом з тим, в цій галузі ми суттєво відстаємо від наших зобов’язань.

Таким, що не відповідає євроінтеграційному курсу України, Іванна Климпуш-Цинцадзе називає законопроект “Купуй українське!”. Перефразовуючи, називає його “Купуй олігархічне”, адже він закриває українські ринки.

-Несе в собі порушення угоди СОТ Україною, порушення Угоди про Асоціацію, де ми зобов’язалися забезпечити конкурентне, абсолютно відкрите недискримінаційне поле для участі у державних закупівлях як українських виробників, так і іноземних виробників. Так ось ця недискримінація повністю руйнується цим законом. це означає, що у відповідь ми можемо отримати дзеркальне рішення щодо закриття ринків державних закупівель європейських країн для українських компаній.

Серед основних євроінтеграційних перемог України – впровадження безвізу для українців із країнами Європейського Союзу, повноцінний вступ в дію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Також – значні зрушення у сфері енергоефективності, де вдалося не лише законодавчо забезпечити, а й створити інституційну основу для створення Фонду енергоефективності. А ще те, що Європа продовжує допомагати Україні, зокрема, фінансово.