додому Новини Фактичне споживання енергії у будівлях та спорудах можна розрахувати на еко-калькуляторі

Фактичне споживання енергії у будівлях та спорудах можна розрахувати на еко-калькуляторі

857

vlcsnap-2015-11-27-12h52m37s232Універсальний калькулятор, за яким можна визначити фактичне споживання енергії у будівлях та спорудах, відкрили у Тернополі. Працює він уже більше тижня на сайті Управління ЖКГ  Тернопільської міськради. Користуватись “Еко-калькулятором” може кожен, адже він простий у користуванні, допомагає швидко, а головне, безкоштовно визначити  скільки ви витрачаєте енергії.

Підрахувати витрати електроенергії, газу, теплової енергії, холодної та гарячої води тернополяни можуть тепер в інтернеті на сайті Управління ЖКГ. Допоможе це зробити мешканцям міста та області “Еко-калькулятор”, який розробили для того, аби визначити рейтинг громадських установ, яким потрібна глибока термомодернізація. Працювати він почав з 17 листопада. Користуватися таким ресурсом дуже просто, для цього лише потрібно зайти на сайт Управління, ввести у відповідні поля параметри з лічильників, а всі інші розрахунки “Еко-калькулятор” зробить сам.

– Запровадили ми його з тією метою, щоб кінцеві споживачі реально володіли ситуацією скільки вони споживають енергоносіїв. Тобт, чи нема там надмірного споживання. І по-великому рахунку він може визначити, даний калькулятор, споживання на один квадратний метр, на один кубічний метр опалювальної площі і на кінець на одну людину. Він розраховує не тільки енергоносії, він також розраховує кошти, які витрачуються. Потім ми ці кошти, ці параметри звіряємо по всіх бюджетних будівлях, тобто ми маємо дані по наших школах, садочках, і проводимо аналіз, які з них найвитратніші. Відповідно ті, які з них найвитратніші, це є перші претенденти для того, щоби ці будівлі термомодернізувати, – розказує завідувач сектору з питань енергозабезпечення Управління ЖКГ, благоустрою та екології Тернопільської міської ради Павло Савечко.

Калькулятор розробляли в основному під бюджетні будівлі: школи, садочки й інші подібні заклади, проте розрахувати споживання енергоносіїв можна й для квартири чи будинку.

– В середньому споживання енергоносіїв по місті Тернополі на один квадратний метр становить 200 кіловат за годину, це в рік. Щоб ми розуміли чи багато це, чи мало: в Європейському союзі заборонено будувати, вже цього року, будівлі, які споживають ресурси більше 15 кіловат в годину. Тобто різниця між Європейським союзом, країнами і поки що нашою державою є дуже суттєва. Цей калькулятор дозволяє побачити в якому стані будівля, і як себе там поводять кінцеві споживачі, – каже Павло Савечко.

У майбутньому калькулятор планують покращувати. До нього додадуть поле, за допомогою якого можна буде визначити рівень викидів СО2, а також програму “Display”, яка візуалізуватиме розрахунки.Такий ресурс дозволяє тернополянам не лише побачити скільки енергії вони споживають, а й покращує та пришвидшує роботу комунальників.