додому Новини Для когось піст закінчився, а для когось — триває… *блог Володимира Сови*

Для когось піст закінчився, а для когось — триває… *блог Володимира Сови*

912

sovaА як постите, то не будьте сумні, як оті лицеміри:

вони бо зміняють обличчя свої, щоб бачили

люди, що постять вони. По правді кажу вам:

вони мають уже нагороду свою!

Євангеліє від Матвія 6:16-18


Нещодавно добіг кінця Великий піст. Як свідчить статистика, на жаль, не більше 15% людей слідують рекомендованим для цього періоду настановам. Зізнаюсь, я теж не дотримуюсь посту. Маю на увазі в певні визначені дні. Я пощу (тобто, не їм м’ясо, рибу, яйця) постійно, тому мені не потрібно стежити, коли він починається і закінчується.

Головна ідея посту полягає у поєднанні фізичної складової з духовною. Сьогодні розглянемо харчування, зокрема, вживання м’ясної їжі. Насамперед звернемось до Верховного Авторитета з будь-якого питання.

По тому сказав Бог: “Ось я даю вам усяку траву, що розсіває насіння по всій землі, та всяке дерево, що приносить плоди з насінням: вони будуть вам(людям) на поживу

Буття 1:29

Тільки м’яса з душею його, цебто з кров’ю його, не будете ви споживати.

Буття 9:4

Все достатньо зрозуміло, що нам слід їсти
Все достатньо зрозуміло, що нам слід їсти

Ймовірно, мало хто знає, що у церковному календарі біля 200 днів протягом року — постові. В проміжках між постами їсти м’ясо дозволяли людям, котрим поки що важко від нього відмовитись. Тобто, це лише тимчасове послаблення. І, навіть, в цей період потрібно було поститись двічі на тиждень — у середу й п’ятницю. За підрахунками, в середньому українцям випадає 27 пісних тижнів, або 189 днів. Тому краще постійно притримуватись посту, зважаючи на те, що він триває більше половини року.

Моя знайома викладачка з педагогічного університету, дочка котрої не споживає м’ясної їжі, стверджує: “Хоча я все ще їм м’ясо, але розумію, що піст призначений для того, щоб поступово перейти на вегетаріанське харчування”.

Як відомо, піст — особливий період, який сприяє наближенню до Бога. В цей час заборонено вживати м’ясо, яйця, рибу. Іншими словами, споживання такої їжі віддаляє нас від Бога. Хоча дехто применшує вплив харчування, кажучи, що головне — духовна складова посту, а не просто їжа. Це те саме, як, наприклад, стверджувати: не важливо, чи ти вживаєш алкоголь перед тим як сісти за кермо, чи ні, головне, щоб ти був хорошою людиною.

Також послухаємо людей, що мають на меті досягнути звичайних матеріалістичних цілей: спортсмена, який прагне перемогти в змаганнях; модель, котра хоче виграти конкурс краси; чи просто людину з надмірною вагою, яка бажає схуднути на кілька кілограмів. Вони запевняють, що слід відмовитись від вживання певного типу їжі і надати перевагу іншому. Чому ж хтось вважає, що для досягнення духовної мети, не потрібні ніякі “обмеження” чи, правильніше, позбутись того, що заважає рухатись в даному напрямку?

fRGoBNcVgrE hi5BmoPlPIs z5ADm7lv5p8

Таких тварин можна їсти навіть під час посту;)

Також читаємо в Новому Завіті слова апостола Павла, учня Ісуса Христа:

Не руйнуй діла Божого ради поживи, усе бо чисте, але зле людині, що їсть на спотикання. Добре не їсти м’яса і вина не пити, ані робити такого, від чого твій брат гіршиться, або спокушується або слабне.

До Римлян 14:20-21

Те ж саме говорив Серафим Саровський(17541833), один з найшановніших святих: “Потоншуйте тканину пам’яті. Якщо ми їмо рибу, м’ясо, яйця та вживаємо різні алкогольні напої, то потовщуємо тканину пам’яті й не можемо думати про Божественне…“

Зверніть увагу, що тут одночасно згадують про шкідливість вживання як м’яса так і алкоголю. Інакше кажучи, ці так звані “продукти” справляють однаковий руйнівний вплив на наш організм. До речі, в Ведах(вчення про йогу) теж мовиться, що шкода від вживання м’яса та алкоголю перебуває на одному рівні.

Ось ще одне свідчення Святого Іоана Златоуста (345 – 407 н. е.), одного з найвидатніших тогочасних послідовників християнства, який писав: “Ми, глави християнської Церкви, не вживаємо м’ясної їжі, оскільки прагнемо тримати в покорі наше тіло… Споживання м’яса не властиве людині і воно опоганює її.”

Інколи говорять про необхідність заміняти м’ясо якимись вегетаріанськими продуктами. Але це звучить так само, як ніби людині, котра намагається позбавитись від наркотичної чи алкогольної залежності, слід чимось заміняти ці одурманюючі некорисні речовини. Теж видається дивним застереження, що не рекомендують постити вагітним, дітям, хворим і тим, хто працює на важких роботах. Іншими словами, їм не можна очищуватись? Насправді потрібно просто відмовитись від цих продуктів і все. Проте, звичайно ж, поступово, бо організм тривалий час отруювався й тому вже призвичаївся до такого типу “їжі”.

Звичайно, бути вегетаріанцем — не самоціль. Багато тварин не їдять м’яса, ба навіть бактерії. Тому, це не є самою по собі ознакою, що ви — духовна людина. Можна пригадати Гітлера, який був вегетаріанцем, проте накоїв багато лиха. Ось хороший приклад того, що тільки обмеження в харчуванні не стануть причиною духовних перемін. Але також не слід применшувати вплив їжі на нашу свідомість й таким чином виправдовувати споживання м’яса чи отруєння організму алкоголем. Харчування необхідно поєднувати з духовною складовою посту. Бо без цього ви отримаєте лише дієту і більше нічого.

teZsgyesmyw

Гаразд, тепер нам відомо, що не можна їсти під час посту. А що ж можна? Мабуть, немає людини, яка їла б тільки м’ясо. Кожен з нас споживає ще каші, овочі, фрукти, горіхи. Ці продукти і є основою нашого щоденного раціону під час посту. Можна додати ще соєві продукти. Важливо вживати різноманітну їжу. Тоді цей період не буде для вас обтяжливим, а мине легко і ви отримаєте користь.

І насамкінець ще одна життєва історія. Кілька років тому мене запросили розповісти студентам педагогічного університету про здоровий спосіб життя. Я запитав, хто з них дотримується посту. Один хлопець підняв руку і я поцікавився чи не важко йому було. Він відповів, що ні. Тоді я запитав його, чому ж знову почав їсти м’ясо й студент сказав, що піст вже закінчився. Тож, якщо б йому про це не нагадали, то він би й досі не їв м’яса і добре почувався.

Всі, мабуть, чули, що піст — це очищення тілесне і духовне. Тому після закінчення цього періоду у декого може виникнути доречне питання: “А для чого себе знову забруднювати? Можливо варто й надалі бути чистим?”

Всім, хто хоче спробувати утримуватись від споживання м’ясної їжі, найперше рекомендую вилучити зі свого раціону яловичину( “Хто ріже вола одночасно вбиває людину”. Ісая 66:3 ), і кілька тижнів чи місяців(це індивідуально) в такий спосіб харчуватись, допоки організм не звикне і достатньо не очиститься. Згодом відмовтесь від вживання свинини й поступово від м’яса інших тварин, починаючи від більшого до меншого розміру тіла. Далі можете вчинити так само з рибою та яйцями. І найголовніше: не треба чекати початку наступного посту, ви можете розпочати вже сьогодні!

Отож, для когось піст закінчився, для когось він і не розпочинався, а для когось — триває…

Якщо у вас виникли запитання і ви хочете продовжити розмову, будь ласка, звертайтесь:

http://vk.com/studiya_nitaygor

http://www.facebook.com/volodymyr.sova