додому суспільство Державна служба України з надзвичайних ситуацій застерігає – батьки не залишайте дітей...

Державна служба України з надзвичайних ситуацій застерігає – батьки не залишайте дітей без нагляду

603

Півторарічний хлопчик через необережність батьків залишився сам зачинений у квартирі. Це трапилось у Тернополі на вулиці Петлюри. Рятувальникам вдалось за допомогою автодрабини через вікно потрапили до квартири. Після чого відкрили вхідні двері та передали дитину матері. Це не поодинокий випадок, щороку реєструють близько двох десятків подібних звернень мешканців області. Рятувальники вкотре звертаються до батьків, не залишати дітей без нагляду.

Через необережність батьків півторарічний хлопчик залишився сам зачинений у квартирі на шостому поверсі багатоповерхівки на вулиці Петлюри у Тернополі. На місце виклику приїхали рятувальники, з допомогою автодрабини вдалось через вікно потрапити до квартири та врятувати хлопчика.

– У дитини звичайно стався плач, крик, переляк і було викликано бійців спеціального рятувального загону і рятувальники на місці прийняли рішення через вікно, шляхом виваження рами, допомогти дитині і мамі потрапити в квартиру, – розповіла помічник начальника Територіального управління МНС в Тернопільській області Олена Воробець.

Такі випадки трапляються часто, розповідає Олена Воробець. Щороку аналогічних звернень реєструють більш як два десятки. Рятувальники наполегливо звертаються до мешканців області – батьків, не залишати дітей без нагляду. Особливо це стосується осінньо-зимового періоду.

– Частішають, особливо в зимовий період термічні опіки дітей кип'ятком, якщо дорослі залишають без нагляду відкриті ємкості, в яких кип'яток. От тільки недавно, два дні тому в Кременецьку центральну районну лікарню поступила дитина 2005 року народження, з термічними опіками кип'ятком і мають місце протягом осінньо-зимового періоду щороку в нас такі випадки, – каже Олена Воробець.

Рятувальники радять батькам дбати про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Крім цього слід з раннього віку розповідати дітям як правильно поводитись з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками та електричними приладами.