додому Головні Депутати Тернопільської облради прийняли бюджет на 2016 рік

Депутати Тернопільської облради прийняли бюджет на 2016 рік

795

vlcsnap-2016-01-11-19h32m39s5144 січня відбулася друга сесія новообраної Тернопільської обласної ради. Головне завдання, заради якого депутати зібралися, – прийняти бюджет на 2016 рік. З цим завданням вони впорались.  Також розглянули стратегію розвитку Тернопільської області на 2016-2020 роки.

Протистояння виникло під час розгляду питання можливості будівництва гідроелектростанцій і водосховищ на верхньому Дністрі. громадські активісти, які прийшли на сесію, вважають – це знищить природну і зокрема туристичну перлину Тернопільщини, в той час як є сучасні й менш загрозливі для екології способи видобутку енергії. Питання щодо можливості будівництва каскаду гідроелектростанцій з водосховищами на верхньому Дністрі у сесійній залі обласної ради розглянули першочергово. Надавали слово і прихильникам побудови нових великих ГЕС і тим, хто проти.

– Проектний інститут, а також “гідроенергетика” просить нас дати дозвіл, умовно дати дозвіл, це є науковці, які хочуть обгрунтувати можливість будівництва враховуючи в першу чергу, скажу відверто, в першу чергу стоїть питання, екологічний фактор, соціальний фактор і економічний фактор. От. Півтора року ця ідея повинна вивчатись. Після цього пройти експертизу Національної Академії наук України, пройти найвищі експертні інстанції, аж після всього буде перезентуватися на розгляд уряду, – говорить перший заступник голови Тернопільської ОДА Іван Крисак.

Активісти ж вимагали не пустити це питання далі Тернопільської обласної ради й накласти мораторій на будівництво каскаду гідроелектростанцій із водосховищами на верхньому Дністрі й вимагають, аби влада скерувала свої зусилля на інші можливості.

– Весь лівий берег Дністра захищений статусом Національного природного парку “Дністровський каньйон” і регіонального ландшафтного парку “Дністровський каньйон”. Це землі природньо-заповідного фонду, які перебувають під особливою охороною Держави. Вилучити їх для будівництва ГЕС держава не дозволить. На території всіх чотирьох функціональних зон Дністровського каньйону – і заповідної і рекреаційної і господарської, будь яке будівництво гідроенергетичних об’єктів, як екологічно-небезпечних , а всі ГЕС, незалежно від потужності є екологічно-небезпечними об’єктами згідно рішення українського уряду. Таке будівництво неможливе в принципі, – розповідає лідер ГО “Зелений світ”, координатор Всеукраїнської кампанії “Дністровська екологічна хвиля” Олександр Степаненко.

– В Дністровському каньйоні ми маємо унікальні природні надбання і історико-культурні, які фактично вважаються одним із природних чудес і культурних чудес України. Цю унікальність Дністра, яку засвідчили дослідники минулого, позаминулого століття необхідно всіляко зберігати. Будівництво гідроелектростанцій порушує цілі норми функціонування природних комплексів. Тому я за те, щоб ми розвивали вітрову енергетику, за те, щоб ми розвивали сонячну енергетику, біоенергетику, но ніяк не гідро, тому що мені здається, що це проект минулого століття, – каже  представник громадських активістів Любомир Царик.

Заслухавши позиції та маючи можливість для виступів депутати перейшли до голосування. Пропозицію голови обласної ради Віктора Овчарука щодо створення тимчасової комісії з представників облдержадміністрації, фракцій обласної ради та усіх охочих громадських активістів для вивчення можливості побудови ГЕС на Дністрі. На роботу комісії виділили півтора місяця. За її висновками й вирішуватимуть – накладати мораторій на будівництво ГЕС на верхньому Дністрі чи навпаки, дозволити цій ідеї розвиватися.