додому здоров'я Більше 100 тисяч мешканців Тернопільщини захворіли у 2012 році на інфекційні хвороби

Більше 100 тисяч мешканців Тернопільщини захворіли у 2012 році на інфекційні хвороби

644

Більше ста тисяч мешканців Тернопільщини захворіли у 2012 році на інфекційні хвороби, в тридцять один раз зросла захворюваність на кір, та втричі більше, порівняно з 2011 роком, зареєстрували випадків захворювання на сказ серед тварин. Про це йшлося на засіданні колегії Державної санітарно-епідеміологічної служби Тернопільської області. А ще епідеміологи розповіли про реформування своєї галузі.

Сімсот працівників санепідслужби Тернопільщини, а це більше половини фахівців у тій чи іншій галузі, стали безробітними. А все – наслідок реформування системи охорони здоров'я на основі профілактичного спрямування. На ефективну роботу Держсанепідслужби в Тернопільскій області навряд чи варто сподіватись, принаймні найближчим часом, кажуть самі епідеміологи. Реформування негативно позначилось на їх основній діяльності.

Степан Дністрян, головний лікар ДЗ "Тернопільська обласна СЕС" МОЗ України: "Більше 100 тисяч людей нашої області захворіли на інфекційні хвороби, в 31 раз зросла захворюваність на кір. Це приклад того, яка небезпека чатує на населення, яке катастрофічно втрачає імунітет до багатьох інфекційних захворювань через розвалену практично за останні роки системи імунопрофілактики, 546 людей захворіли на туберкульоз, причому половина з них – це бацелярні і деструктивні форми. А ще більше прикро, що 23 дітям і підліткам було виставлено той страшний діагноз".

Минулого року лише на 45% була виконана програма туберкулінодіагностики серед дітей. Майже втричі зросла захворюваність на сказ серед тварин. Якщо у 2011 році було зареєстровано 45 таких випадків, то в 2012 – 122.

Степан Дністрян, головний лікар ДЗ "Тернопільська обласна СЕС" МОЗ України: "Скоріш за все, буде спрямування на виживання тих, що залишились, тому що фінансове забезпечення від потреби лише наполовину, сміхотворна зарплата працівників, та й наглядові функції, скоріше за все, на догоду бізнесу, аніж на захист населення від багатьох хвороб. На превеликий жаль, такі реалії сьогодення нашої служби".

Володимир Панічев, начальник головного управдління Держсанепідслужби у Тернопільській області, головний державний санітарний лікар Тернопільської області: "На жаль, в нас відбулося скорочення 52,5% працівників. Я  говорю "на жаль", бо за цим долі конкретних людей – людей, які мали відповідну категорію, стаж, спеціальну освіту. І ви знаєте, що в наших умован нелегко зараз знайти собі застосування,хоч все-таки більшість наших людей, які змушені були піти з служби працевлаштовані в інших закладах охорони здоров'я, в інших структурах".

2013 рік, прогнозують у Держсанепідслужбі, буде одним із найскладніших. В результаті реформування та оптимізації для виконання функцій Держсанепідслужби на Тернопільщині створено нову структуру, які відповідальна за забезпечення санітарного та епідеміологічного бгагополуччя людей. Зараз Державна санепідслужба переживає дуже складний період – із невирішеними юридичними, фінансовими та майновими проблемами.

Володимир Панічев, начальник головного управдління Держсанепідслужби у Тернопільській області, головний державний санітарний лікар Тернопільської області: "В зв'язку з тими змінами, які відбулися всередині служби – зменшилася чисельність працівників, змінилася структура самої служби, з'явилися 2 ланки: управління і лабораторнй центр. Зараз, власне, суть питання і проблема в тому, щоб меншою кількістю забезпечити ту саму, або навіть ліпшу якість роботи".