додому здоров'я Більше 10-ти тисяч людей помирає щороку від серцево-судинних захворювань на Тернопільщині

Більше 10-ти тисяч людей помирає щороку від серцево-судинних захворювань на Тернопільщині

650

Більше десяти тисяч людей помирає щороку від серцево-судинних захворювань на Тернопільщині. Нелегко таким хворим пережити і зиму. Особливо, коли погода в цю пору мінлива. Як вберегти своє здоров'я і отримати користь від зимових прогулянок, розповідають фахівці.

Мороз, холодне повітря, потім різке потепління. Перепади атмосферного тиску, як ніхто інший, відчувають люди з серцево-судинними захворюваннями. А таких в Україні – більшість.

– В нас 57,8% населення сьогодні страждає хворобами системи кровообігу. Третина хворих з патологією судин мозку – це люди працездатного віку, – розповідає начальник управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА Михайло Буртняк.

В кожному третьому випадку ця патологія стає причиною інвалідності. Не кажучи вже про понад 10 тисяч смертей щороку лише на Тернопільщині. Це ніби й менше, як в середньому по Україні, однак такими темпами скоро ми будемо на рівні, кажуть лікарі. Хоча медицина і йде вперед, обладнання для лікування хворих з серцево-судинною патологією області не вистачає. Треба ще один ангіограф.

– Нам треба в рік робити до двох тисяч коронарографій в області. Нам треба робити до 500 стентувань. Ми сьогодні робимо 200 і 50 відповідно, – каже Михайло Буртняк.

Медики запевняють, роблять усе можливе. При гострих станах, як от інфаркти чи інсульти, застосовують тромболітичну терапію. Це на третину зменшує летальність випадків. Проте подбати про себе мають і самі хворі. Стрибки атмосферного тиску одразу відчуває серце. Тому, знаючи про погодні зміни, пацієнтам варто ретельно та завчасно приймати призначені лікарем медикаменти. Рух – це життя, відтак активні прогулянки на свіжому повітрі – лише на користь. Проте й до них треба підготуватись. Не можна різко виходити на мороз. Спочатку треба призвичаїтись до холодного повітря, постоявши кілька хвилин біля під'їзду. А далі – повільно рушайте. Водночас треба захистити себе від інфекцій. В таку пору особливої уваги потребує не лише спосіб життя, а й раціональне харчування хворих.