додому АТО Батальйон міліції спецпризначення “Тернопіль” готується до ротації

Батальйон міліції спецпризначення “Тернопіль” готується до ротації

942

vlcsnap-2014-09-30-15h45m49s20Батальйон міліції спецпризначення “Тернопіль” запросив журналістів на свої навчання. Підрозділ на полігоні у Білій саме готується до ротації. Змінити товаришів, які нині несуть службу у зоні антитерористичної операції, планують 5 жовтня і це буде п’ята ротація правоохоронців з Тернопільщини, які вимушені нести службу на сході України.

Нині у зоні антитерористичної операції служить більше 220 працівників міліції Тернополя та області. У цьому числі добровольчий батальйон “Тернопіль”, підпорядкований УМВСУ, а також штатні міліціонери і працівники державтоінспекції.

– Несуть безпосередньо службу на блок-постах. Безпосередньо службу несуть в населених пунктах Луганської області, Донецької області, на звільнених територіях. Забезпечують правопорядок в населених пунктах. Крім того – є працівники і державної автоінспекції, де забезпечують правопорядок на трасах, – пояснив начальник УМВСУ в Тернопільській області Василь Облещук.

Тим часом на військовому полігоні, неподалік села Біла Тернопільського району, міліціонери готують чергову зміну для своїх побратимів на сході. Серед іншого, удосконалюють володіння стрілецькою зброєю, набиваючи руку в стрільбі із пістолета Макарова, автомата Калашникова. Снайпер демонструє вправність, працюючи по дальніх мішенях. Чималу увагу в підготовці бійців батальйону “Тернопіль” приділено азам рукопашного бою. Не менш важливими є навички з надання невідкладної допомоги при різних пораненнях – на війні вони в основному несуть таку небезпеку життю як втрата крові. Тут крім джгутів знадобляться бійцям еластичні бинти, якими, кажуть, практичніше робити тампони для зупинки кровотечі і, власне, перев’язки.


– Люба рана, яка б не трапилася в військових умовах протягом восьми годин, рахується умовно стерильною. Тобто в вас є 8 годин часу доправити людину до найближчого лікувального закладу, де буде проведено по всіх законах медицини обробка рани і все, що там потрібно зробити з цією раною. Тобто, не боятися лізти руками, не боятися пальцями притискати судини, поки ви знайдете еластичний бинт. Я всім хлопцям розказую, щоб все було на виду. Ви бачте, що зараз джгути – на прикладах, щоб не шукати не знати де. Так само повинні бути десь ті бинти і так дальше, – показує лікар-хірург медслужби УВС Олег Проць.

Бійці, котрі 5 жовтня рушать на схід змінити своїх товаришів, запевняє командування, забезпечені всім необхідним. Тут окрема подяка волонтерам і доброчинцям, які продовжують підтримувати тернопільських міліціонерів, що їдуть в АТО.

– Ми зверталися до всіх небайдужих громадян Тернопільщини для того, щоб в першу чергу забезпечити батальйон “Тернопіль” теплими речами, які будуть нести там службу. А це, відповідно, починаючи там від взуття і закінчуючи головними уборами. Нам вже вдалося зібрати їх. Для того, щоб вони себе там почували комфортно, кожен місяць в нас в середньому 200 чоловік несе службу в зоні антитерористичної операції, – говорить заступник начальника УМВС в Тернопільській області Руслан Балик.

Все гаразд, запевняють, і з бойовою амуніцією, і тут знову дякують доброчинцям. На ротацію міліціонери рушать у нових бронежилетах київського виробництва. Пластина із захисного жилету випробування пострілом із Калашникова витримала відмінно.

– Є тільки цяточка, не вигнуто нічого. Надійний бронежилет. Бачте, що воно даже не прогнулося, бо є ще нюанс, якщо бронежилет буде хоча би на 5 міліметрів прогнеться – це може поламати ребра, а тут просто вм’ятина, цятка.  По тілу воно розбиває масу на всю пластіну. На тіло є амортізатор ззаді, бачте, – демонструє начальник проф-підготовки управління кадрового забезпечення УМВСУ в області Олексій Криворучко.

Людина у такому бронежилеті, якщо в неї влучать, впаде, втім залишиться живою та неушкодженою.

– Любий постріл зіб’є людину з ніг.

– А рикошет може піти?

– Рикошетом не піде, тільки самі осколки і то знову ж таки в бронежилеті є тканина, яка затримує ці осколки і ті осколки не пошкодять людину.

Готуючись до виїзду на схід, батальйон “Тернопіль” запросив на полігон представників ЗМІ. Їм міліціонери не лише показали, як готуються і що вміють, а дали змогу самим спробувати основні моменти підготовки. Професійні інструктори показали журналістам ази медичної допомоги, рукопашного бою. Познайомили зі стрілецькою зброєю, яку нині використовують міліціонери, а також дали змогу постріляти із автоматів Калашникова. Випробувати твердість руки стріляючи із пістолета Макарова. Спершу, звісно – інструктаж.

– Запобіжник знімається. (Я вийму поки магазин, але будем рахувати умовно, що він в основі рукоятки.) І досувається патрон в патронник. Для цього – затвор в крайнє заднє положення, відпустили і поставили на, затвор на затримку. Наступне, вам потрібно підготуватися до стрільби, зайняти стійку для стрільби. Правильне утримання пістолета, що не мало важно, тому, що затвор буде рухатися назад і якщо ви поставите десь не правильноруки, палець, можуть бути ситуації, – каже помічник коменданта гарнізону УМВСУ в області Ігор Оробко.

Для відмінного результатів 1-2 занять замало, тому й бійці батальйону “Тернопіль” і інші міліціонери, які готуються виїжджати у зону АТО, тренуються постійно. Змінювати своїх у зоні АТО тернопільскі правоохоронці намагаються щомісяця. 5 жовтня запланована уже п’ята така ротація.