додому Головні Апарат дихальної підтримки для маловагових новонароджених дітей з’явився у перинатальному центрі “Мати...

Апарат дихальної підтримки для маловагових новонароджених дітей з’явився у перинатальному центрі “Мати і дитина”

2410

Апарат дихальної підтримки “Неопаф” для маловагових новонароджених дітей з дихальними розладами  з’явився у Тернопільському обласному перинатальному центрі “Мати і дитина”. Це вже другий апарат, що передали цьому медичному закладу благодійники. Подібних у місті та області поки що нема. Хоча потреба в них – нагальна, кажуть медики, адже з допомогою “Неопафа” у передчасно народжених дітей, що мають проблеми із диханням, є значно більше шансів на життя.

Цей малюк народився сьогодні, кілька годин медики відчайдушно боролись за його життя, зараз все добре, стан дитини – стабільний. Для медичного персоналу Тернопільського обласного клінічного перинатального центру “Мати і дитина” порятунок життів маленьких людей – звичне явище. Бувають дні, коли вони приймають по кілька передчасних пологів.

70% недоношених дітей з’являються на світ у цьому медичному закладі. А загалом на Тернопільщині в рік 350-400 жінок з різних причин народжують передчасно. Відтепер у перинатальному центрі у недоношених дітей зявилось більше шансів на порятунок.

Рівно місяць тому благодійники передали медичному закладу апарат дихальної підтримки “Неопаф” для маловагових новонароджених дітей з дихальними розладами. Це стало прикладом для інших і сьогодні тут отримала ще один такий апарат.


– Апарат “Неопаф”, який ми сьогодні запустимо в роботу, ми поставимо в операційному блоці для надання допомоги новонародженим, які будуть вимагати дихальної підтримки саме в операційних залах, – говорить головний лікар Тернопільського обласного клінічного перинатального центру “Мати і дитина” Віктор Куценко.

– Для нашого фонду є пріоритетним напрямком – це збереження здоровя і життя освідченої молоді, тому ми щиро надіємося, що обладнання, яке передане сьогодні, принесе нам гарних майбутніх здорових малюків, які будуть нашим майбутнім, – каже голова правління благодійного фонду Христина Романюк.

– Ні для кого не є секретом, що 70% медичних закладів України для новонароджених не отримують достатньої фінансової підтримки від держави, і так само достатнього забезпечення медичним обладнанням, що критично необхідно в певних ситуаціях, – додає  благодійниця Ганна Грінчук.

Умови, в яких перебувають передчасно народжені, у тернопільських пологових будинках не найкращі. Тоді як до ремонтів претензій в основному немає, то медичного обладнання, від якого залежить життя дітей, дуже мало, або ж воно старе. П

роте медики усіма силами намагаються зберегти маленьке життя. І здебільшого це вдається. Тут виходжують дітей, які народилися з вагою навіть менше кілограма. Передчасно народжена дитина потребує особливого догляду, вчасної реанімації та інтенсивної терапії.

 

Хочеться вірити, що надалі благодійність не буде приводом для висвітлення у засобах масової інформації, як щось незвичайне, а лікарні будуть забезпечені усім необхідним для порятунку маленьких життів.