додому Головні 13-річного хлопчика, який починав грати у смертельну гру типу “Синій кит”, виявили...

13-річного хлопчика, який починав грати у смертельну гру типу “Синій кит”, виявили правоохоронці на Тернопільщині

1223

13-річного хлопчика, який починав грати у смертельну гру типу “Синій кит”, виявили правоохоронці на Тернопільщині. Правоохоронці закликають батьків бути уважнішими до своїх дітей, цікавитись їх справами, запитувати про проблеми і не забувати оглядати тіло дитини. Нещодавно  у соцмережах почали функціонувати так звані “групи смерті”.  Орієнтовані вони переважно на підлітків. Дитина вступає у групу і виконує завдання, спочатку калічить тіло, а потім може покінчити життя самогубством. На Тернопільщині нещасних випадків пов’язаних з такими іграми поки не було, але перший випадок, коли дитина почала грати вже виявили.

207 самогубств вчинили мешканці Тернопільщини у 2016 році. Із них – троє підлітків. Через різні причини діти намагаються звести рахунки з життям і це надзвичайно велика проблема, кажуть правоохоронці. Батьки повинні бути уважними до своїх дітей, цікавитись їх справами, колом спілкування і ні в якому разі не замовчувати проблем. Розмовляти зі своїми дітьми і відчувати їх – найголовніше, що повинні робити батьки.

Нещодавно великого розголосу набули так звані «групи смерті», зокрема, “Синій кит”. Прийнявши запрошення у групу, підліток виконує завдання, серед яких -вирізання малюнків на тілі і заклики покінчити життя самогубством.

– Декілька тижнів роботи і в нас вчора виникла ситуація, коли в одному з районів в навчальному закладі ми, на жаль, виявили хлопчика. Вступив гру і вже почав її грати. Зупинився, чи зупинили ми його на рівні досить незначному, коли вже вирізав малюнки на руках, але завдання в нього вже були досить серйозніші, – розповідає начальник Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Олександр Богомол.

У групі ризику – п’ятикласники , шестикласники та семикласники, кажуть у поліції. А ще – підлітки із неповних та асоціальних сімей. У поліції вже розробили план профілактичних заходів.

– Сьогодні зустріч з представниками управління освіти, управління охорони здоров’я. Ми будемо звертатися в першу чергу до навчальних закладів про те, щоби проводити роз’яснювальну роботу серед дітей, скажем так – обстеження наявності тілесних ушкоджень дітей. Хоча це не зовсім коректно це робити, але ми будем звертатись до батьків, щоб батьки дали можливість це зробити. Будемо звертатись через навчальні заклади до батьків про те, щоб вони всі ці попереджувальні заходи проводили самі, – каже Олександр Богомол.

А тим часом у соцмережах шириться інша гра, орієнтована на менших дітей, але не менш небезпечна, застерігають у поліції. Тому, якщо у вас є діти, постарайтесь зайняти їх чимось корисним – заохотіть до занять спортом, співів, танців, читання книг. Тоді у них просто не буде часу і бажання до небезпечних ігор. А ще – якомога більше часу проводьте зі своїми дітьми та будьте уважними до них.